Doprava zdarma po ČR od 1000 Kč

Proč naše bylinné nápoje fungují jen u 9/10 zákazníků?

Protože přibývá stále více nových zákazníků naší manufaktury Nápoje Lásky, připravili jsme článek o tom, proč naše bylinné nápoje nefungují na 100 % lidí. A jaké účinky od nich vlastně můžete čekat?

  • Povzbudit by vás měly naše přírodní energetické nápoje BudějČajda a Láska z bylin
  • S kvalitní relaxací pomohou bylinky na spaní v podobě Nirvány.
  • A náš nejnovější Jogi prohřeje a nakopne imunitu.

 

Kvalita je u našich bylinných produktů na prvním místě

Začneme kvalitou produktů. To je totiž něco, co můžeme ovlivnit a na čem si velmi zakládáme.

Jakto že jsme si kvalitou našich produktů tak jistí?

  • Receptury pipláme dlouhé měsíce a roky, až pak je s čistým svědomím můžeme zařadit do nabídky.
  • V každých 100 ml nápojů je více než 10 g bylin (sypaný bylinný čaj se dělá z jedné lžičky 1-2g)
  • V bylinkářství se neustále vzděláváme. Známe nejaktuálnější studie, ale často sáhneme i po starých herbářích a dalších moudrých knihách. Každý den toho víme víc.
  • Používáme jen ty nejkvalitnější suroviny, které vybíráme od několika dodavatelů na základě vlastní zkušenosti. Řešíme vizuální kvalitu, čerstvost, vůni i účinek. 
  • Používáme speciální způsob extrakce louhování v okyselené vodě, který zajistí čerstvost a zamezí oxidaci (to je ten jev, kdy po louhování čaj ztmavne, tedy zoxiduje, a po okyselení citronem zase zesvětlá).
  • Jako lokální bylinná manufaktura z Českých Budějovic se snažíme spolupracovat s místními dodavateli. 
  • Nejčastěji nás najdete na regionálních trzích a na pultech jihočeských obchodů.
  • Vyrábíme a balíme šetrně k přírodě. Používáme ekologické materiály, recyklujeme. Brzy spustíme zpětný odběr lahviček, abychom materiály využili opravdu na 100 %.
  • Sortiment rozšiřujeme a ladíme na základě vašich recenzí a požadavků. Vaše zpětná vazba je pro nás naprosto zásadní.

Proč naše bylinné nápoje fungují jen u 9/10 zákazníků?

1) Každý člověk je jiný

Účinek jakýchkoli bylinných přípravků, ale i farmaceutických výrobků se liší od jednoho člověka ke druhému. To platí v jakémkoliv oboru. U léků záleží na jejich typu a výrobci. A bylinné produkty fungují úplně stejně. Počítejte s tím, že nic nefunguje na 100 %.

2) Roli hraje způsob užívání

Když do sebe bylinný nápoj kopnete, rychle se dostane do trávicího traktu. Právě zde tím ale jeho cesta končí. Vlivem žaludečních šťáv a trávicího procesu jako takového dojde k inaktivaci účinných látek, které bylinky obsahují. 

Bylinné nápoje pijte pomalu. Vychutnávejte si je po douškách. Díky tomu se budou moci vstřebávat skrze sliznice v ústech. Nedojde k jejich znehodnocení a tělo bude schopné naplno využít jejich potenciál –⁠ ať už je léčivý, povzbuzující, nebo třeba naopak uklidňující. 

3) Záleží na denní době

Opravdu velký význam má čas, kdy bylinný nápoj pijete. Z tohoto pohledu můžeme den rozdělit do několika částí:

  • Po probuzení: Povzbuzující nápoje doporučujeme pít klidně ještě v posteli, na lačno, hned po probuzení. V tu chvíli má tělo dostatečnou kapacitu k využití obsažených látek. Účinek se dostaví téměř okamžitě
  • Únava po obědě: Oproti ránu už je vaše tělo rozprouděné, ale nemáte prázdný žaludek. Vstřebání kofeinu nebo jiných látek proto může trvat déle. Možná budete potřebovat větší množství bylinného nápoje než v ranních hodinách (stejně jako např. u kávy). 

Tip: Podle zkušeností našich zákazníků právě při únavě po obědě nejlépe funguje naše Láska z bylin. Z únavy dokáže vrátit do stavu normální energie.

  • Podvečer: S blížícím se večerem už tělo očekává regeneraci. Proto na něj zřejmě povzbuzující nápoj zafunguje pouze v omezeném rozsahu, spíše krátkodobě. Naopak účinek zklidňujícího bylinného nápoje se dostaví velmi rychle. Relaxační bylinky jsou v podvečer perfektní jako příprava na kvalitní spánek.

 

4) Stav organismu

Při zhoršeném fyzickém stavu buď účinné látky vůbec nefungují, nebo fungují jinak. Obrovský vliv má také psychické rozpoložení.

Pokud vás trápí nemoc, tělo se soustředí na boj s ní. V takovou chvíli mu nedává smysl, aby plýtvalo energií na práci s povzbuzujícími látkami. Nečekejte, že si organismus např. s kofeinem poradí stejně, jako když jste zdraví.

Zároveň je důležité zmínit, že byliny působí nejsilněji ve chvíli, kdy je tělo potřebuje. Když máte dobrou náladu a spoustu energie, nečekejte silný účinek povzbuzujících nápojů

Další příklad: adaptogeny přizpůsobují tělo konkrétní zátěži. Proto se jejich účinky nejvíce projeví ve chvílích, kdy jste ve stresu. Adaptogenní látky naopak nebudou příliš fungovat, když jste fyzicky a psychicky v klidu.

5) Věk

U dětí a dospívajících jsou účinky bylinných produktů méně znatelné. Více působí na dospělé. Síla účinku se ale s věkem mění. Tento bod souvisí se stavem organismu, který jsme už zmínili. Důležitou roli hraje aktuální životní situace.

6) Všeobecná citlivost

Každý z nás je jinak citlivý na kávu, alkohol, bylinky, léky apod. Někdo vypije jednu kávu a nemůže usnout. Další člověk zvládne osm šálků za den a nevšimne si na svém stavu vůbec žádných změn. 

Citlivost se mění s věkem a s fyzickým i psychickým stavem. Citlivost může být ovlivněna tolerancí.

7) Tolerance 

Určitá část tolerance je nám dána od narození –⁠ genetickou výbavou. 

Dlouhodobým soustavným užíváním látky se může zvyšovat tolerance vůči ní. Snižuje se citlivost a vnímavost těla. Je potřeba zvyšovat dávky. Tento problém je klasicky spojen s konzumací kávy.

Naše doporučení, jak zachovat svou běžnou toleranci a nepřijít o účinky kofeinu:

  • BudějČajda nebo Láska z bylin na povzbuzení: 2-3 týdny.
  • Jogi jako bezkofeinový přírodní energetický nápoj: vyplní energetický deficit po vysazení kofeinu.
  • Po několika týdnech se můžete vrátit ke kofeinovým nápojům (BudějČajda nebo Láska z bylin). 

U bylinek se obecně doporučuje po dvou až třech týdnech konzumace na jeden až dva týdny vysadit. 

Existují výjimky: například při léčebném procesu se bylinky nevysazují. Přestávky by léčbu zbytečně protahovaly. V takovém případě je však nezbytná důkladná konzultace s odborníkem.

Máte nějaké nápady, poznatky nebo tipy? Napište nám!

PS: Nejedná se o vědecký článek. Vycházíme zejména z našich zkušeností a ze zpětné vazby, kterou nám posíláte.

...

Poznámka: Pro objektivní posouzení zdravotních přínosů bylin je potřeba více vědeckých studií a důkazů. Uvádíme pouze potenciální účinky bylin, které potvrzují předběžné studie. Naše články vychází také z tradice používání bylin v různých částech světa.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k léčivým rostlinám. Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.